Sümbül Efendi Erkek Kur'an Kursu Kurucularımız

Necati Cinkara

Necati Cinkara

Hocaefendi

 Samsunun Merkez Kıran köyü İmam Hatibi Abdullah DEMRDAĞ Hoca Efendide hafızlığına başladı. Abdullah DEMİRDAĞ’ın dayısı olan Hüseyin ATAY Hoca Efendide de hafızlığını bitirdi. Askerlikten önce bilahare İZMİR Bayındırda 1 sene İmam Hatiplik yaptı... (DEVAMI)

Mustafa GÖKYİĞİT

Mustafa GÖKYİĞİT

Beyefendi

04.02.1925 senesinde Artvin de dünyaya geldim.anne ismi saadet baba ismi Harun gökyiğittir.İlkokulu ve orta okulu Kars da okudum.1942 de İstanbul geldim.Kabataş erkek lisesine girdim.1947 senesinde mezun oldum.tekrar Kars’a geldim.Babamın mağazasında... (Devamı..)

Mustafa Yılmaz

Mustafa Yılmaz

Hoca Efendi

Dirâyetli ve dürüst bir âile olarak tanınmış ve hürmet görmüş bir âileden doğma İbrahim YILMAZ gibi herkesce sert mizaçlı tanınmış , kimsenin hakkına tecâvüz etmeyen , hakkı gözeten , aşırı otoriter bir babadan doğma...(DEVAMI)

effect_image

Teşekkür Ederiz!

Kur'an Kursumu'zun  Kurcusu Necati CİNGARA Hocamıza, Mustafa GÖKYİĞİT  Beyefendiye, Vakfımızın Kurcusu Süleyman DİNÇ Beyefendiye,  Öğrencilere ve Kur’an Kursuna  maddi ve manevi  desteklerini esirgemeyen can-ı  gönülden  hizmet eden Mehmet Nuri ŞİMŞEK Hocamıza,  Yusuf İzzet EROL Ağabeyimize,  Mehmet Sait YILMAZ  Hocamıza,  Murat AKKAYA Kardeşimize ve Özellikle Mustafa YILMAZ Hoca  Efendiye,  Öğrencilere ve Kur’an Kursuna  maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen  hizmet eden Vakıf  Yönetim Kurulumuza,  Mütevelli  Heyetimize,  Meclis Üyelerimize,  ( SÜMEV ) Sümbül Efendi Eğitim Vakfını  Kurdukları , Ecdat yadigarı bu muhteşem eseri kurulduğu amaç doğrultusunda daha ileriye götürecekleri, Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerimi öğrenmek isteyen Hafızlık yapmak isteyen fakir,  kimsesiz,  yetim ve   tüm öğrencilere sahip çıkarak  dinine vatanına ve  milletine  nitelikli binlerce  insanın  yetiştirilmesinde  öncülük ettikleri  için  Başta Mustafa YILMAZ Hocamıza , Ali KOCAOĞLU, Aydın ÖZÜN, Bayram Ali SÜRÜCÜ, Bayram ŞİVETOĞLU Hocalarımıza  ve  tüm hocalarımıza,  Maddi ve Manevi emeği geçen bütün Hayırşinas kardeşlerimize TEŞEKKÜR ediyoruz. Öğrencilerin yetişmesinde emeği geçen, Hocalarımızdan,  dernek Üyelerimizden, Vakıf Üyelerimizden, Mezunlarımızdan  ve Hayır sahiplerinden  Hakkın rahmetine kavuşanlara ALLAH 'tan rahmet diliyoruz..ALLAH ( c.c. )  onlardan ve tüm Müslümanlardan razı ve hoşnut olsun. Amin...

effect_image
Sümbül Efendi Erkek Kuran Kursunun tüm İaşe, İbate ve Öğrenci ihtiyaçları

Sümbül Efendi Eğitim Vakfı tarafından karşılanmaktadır.

Adres : Sümbül Efendi Mahallesi Kocamustafapaşa Medrese Sk. No:1/1 Fatih / İST

Telefon : 0212 585 50 75 | Faks: 0212 586 78 12