effect_image

Mehmet Sait YILMAZ

Mehmet Sait YILMAZ

Mehmet Sait YILMAZ

Resmi Hocamız

 

Ö Z G E Ç M İ Ş

 

 

 Mehmet   Sait  YILMAZ

 

 

 

         1969 yılının Soğuk bir Eylülünde Kocamustafapaşa / Fatih / İSTANBUL da dünyaya geldi   İlköğretimini 1976 - 1981  Kocamustafapaşa İlkokulunda bitirdi. Sümbül Efendi Erkek Kur’an Kursu Kurucusu Yöneticisi ve Hocası olan babası Mustafa YILMAZ Hoca efendiden Dini terbiyeyi ve Kur’an ilmiyle ilgili temel derslerini almaya başladı.

 

        1981 – 1984 yılları arasında  Sünbül Efendi Erkek Kur’an Kursunda ( Babasından )  Talim Tecvid , Kıraat , ve Arapça  okudu. 1984 yılında Hafızlığını bitirdi.

 

         Dini Bilgiler derslerini Cambaziye Camii Emekli  İmam Hatibi Hasan AKDOĞAN Hoca Efendi ve Haseki Camii Emekli İmam Hatibi Yusuf AYDEMİR Hoca Efendiden aldı.

 

         Sünbül Efendi Camii  Emekli Müezzini Cemal BOZAY Hoca Efendi , Hacı Evhaddin Camii Emekli imam Hatibi Şerafettin PAMUKLU Hoca Efendi,  Valide Sultan Camii  İmam Hatibi Habil ÖNDEŞ Hoca Efendi , Fatih Camii Müezzini Ali Rıza ŞAHİN Hoca Efendilerin    Musiki ,  ilahi , sesi  kullanma  dersleri aldı çeşitli  üstadlardan da nota ve solfej dersleri aldı.

 

         Aynı yıllarda   Nuri Osmaniye Camii  Baş Müezzini Recep BERK Hoca Efendiden Hat ve güzel yazı dersleri   aldı.

 

         1984 – 1992 yılları arasında Zeytinburnu İmam Hatip Lisesini bitirdi. İmam Hatipler  Bölgeler arası güzel Kur’an okuma ve Güzel ezan okuma yarışmalarında koordinatörlük yaptı.

 

         1984 – 1996 Tarihleri arasında Uzakdoğu ve yakın dövüş  sporlarının hemen hemen hepsiyle ilgili çalışmalarda bulundu  bölgeler arası müsabakalara katıldı.

 

         1993 – 1994 yıllarında Açık Öğretim Fakültesi işletme bölümüne kaydoldu bir müddet sonra İlahiyat meslek yüksek okulu ön lisans programına geçiş yaptı. İlahiyat Ön Lisans Proğramını bitirdi.

 

         1988 yılında resmi olarak Kocamustafapaşa İskender Çelebi Camiine tayin oldu.  2 sene görev  yaptıktan sonra Ali Fakih Camiine  tayin oldu  5 sene de bu Camiide görev yaptı ve 1995 – 1996 yılları arasında  Sünbül Efendi Camii Müezzinliğine Tayin odu.

 

         İki Çocuk Babası ve bir torun Babası olan Hocamıza Camiiye ve Kur’an Kursuna yaptığı hizmetlerden dolayı TEŞEKKÜR eder Kur’an Hizmetinin devamını Yüce ALLAHtan Niyaz eder hayatta başarılar dileriz.

 

effect_image
Sümbül Efendi Erkek Kuran Kursunun tüm İaşe, İbate ve Öğrenci ihtiyaçları

Sümbül Efendi Eğitim Vakfı tarafından karşılanmaktadır.

Adres : Sümbül Efendi Mahallesi Kocamustafapaşa Medrese Sk. No:1/1 Fatih / İST

Telefon : 0212 585 50 75 | Faks: 0212 586 78 12